Disa aforizma per dashurinė!!

Shko poshtė

Disa aforizma per dashurinė!!

Mesazh  Admin prej Fri Jun 06, 2008 6:29 pm

Aq sa me shume dashurojme, aq me pak mund ta shprehim. - Proverb Anglez
Dashuro dhe ben ate qe te pelqen ty. - S. Agostino

Dashuria eshte gjysma e fesė. - V.Hugo

Te dashurosh domethene ta transmetojsh lumturine tende ne lumturine e tjetrit. - G.W.Von Leibnitz

Te dashurosh domethene te zgjedhish, puthja eshte vula e zgjedhjes. - Anonime)

Dashuroni, dashuroni, gjera tjerat jane te pavlera. - La Fontaine

Dashuria dhe kollitja nuk mund te fshihen. - Ovidi

Dashuria shikon jo me sy, por me shpirt. - Shakespeare

Dashuria nuk eshte te shikuarit njeri tjetrin; te shikuarit se bashku ne nje drejtim. - A.deSaint-Exupery

Ta definosh dashurine eshte e pamundur! - Giacomo Casanova

Te pasurohemi me dallimet tona reciproke. - Paul Valery

Puthjet e marrura lehte, harrohen lehte. - Proverb Anglez

Puthja eshte: dashuri, besnikeri, miqesi, pasion, adhurim dhe embelesi. - Anonime

Cka eshte kenaqesia, pos nje dhimbje jashtezakonisht e embel. - Heinrich Heine

Dashuri eshte cdo gje, kjo eshte krejt cka dijme per dashurine. - Emily Dickinson

Cdo njeri qe dashuron, beson ne gjera te paarritshme. - Elizabeth Barret Browning

Aty ku shkojne syte vullnetarisht, atje shkon edhe zemra, as kembet nuk vonojne per t“iu bashkangjitur. - Carlo Dossi

Eshte me e preferueshme te kesh dashuruar dhe ta kesh humbur dashurine, se sa te mos kesh dashuruar kurre. - Lord Tennyson

Puthja eshte poezia me e madhe e dashurise. - Anonime

Puthja eshte premtimi i shkruar ne buze. - Anonime

Parate jane si grate: per t“i mbajtur duhet kujdesur per to! - F.Bourdet

Lumturia eshte e fshehur kudo; mjaftojme te germojme. - Anonime

Xhelozia lind me dashurine, mirepo nuk vdes me ate. - F. de la Rochefoucauld

Arsyeja e shendoshe dhe dashuria jane armiq te perbetuar. - Corneille

Dashuria eshte poezia e ndjenjave. - Honorč de Balzac

Dashuria nuk ka moshė, ajo eshte gjithmone ne lindje e siper. - Anonime
avatar
Admin
Ushtar c

Numri i postimeve : 63
Age : 27
Location : Theranda
Registration date : 10/09/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.arsimonline.tk

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi