Tingulli 3nt me album te ri ne qershor!!!

Shko poshtė

Tingulli 3nt me album te ri ne qershor!!!

Mesazh  Admin prej Fri Jun 06, 2008 4:41 pm

Ka mė shumė se pesė muaj qė rep grupi kosovar ‘Tingulli 3NT’ nuk ka lansuar ndonjė hit. Nėpėr ueb faqe tė ndryshme ėshtė shkruar se grupi e ka bėrė kėtė pėr shkak tė pritjes shumė tė keqe qė ia kishte bėrė publiku mė 17 nėntor, kur nė Prishtinė kishte ardhur pėr tė kėnduar reperi i njohur amerikan “50 Cent”. Tingulli 3NT atėkohė ishte qėlluar me shkrepėse dhe stilolapsa si dhe ishte fyer nga publiku. Mirėpo, sipas Getoar Selimit, “Tingulli 3nt” gjatė kėsaj kohe ka punuar nė albumin e ri. Gjatė muajit qershor grupi do tė nxjerrė nė shitje albumin e pestė me radhė. Albumit do t’i paraprijė lansimi i vidoklipit tė njėrės prej kėngėve - ka treguar Geti pėr emisionin tonė. Albumi do tė pėrmbajė 10 kėngė tė reja, pėrfshirė kėtu edhe disa bashkėpunime, pėr tė cilat grupi ėshtė i njohur. Reperi njihet pėr bashkėpunimet e suksesshme me kėngėtare tė njohura nga Kosova e Shqipėria, si: Nora Istrefin, Elvana Gjatėn, Qilejtėn etj. Madje, me disa prej tyre ai ka pasur edhe lidhje dashurie. E dashura e radhės e Getit nuk ėshtė kėngėtare, por ėshtė prezantuese televizive. Ēifti u paraqit bashkė nė ceremoninė e ndarjes sė shpėrblimeve videomuzikore “Videofesti Muzikor 2008” dhe ndanė ēmimin “Videoklipi mė i mirė rap/hip-hop”. Nė kėtė ceremoni ishte edhe ish e dashura e tij, kėngėtarja Elvana Gjata, e cila falėnderoi atė pėr kėngėn e bukur siē ka thėnė ajo, “Mamės”.
avatar
Admin
Ushtar c

Numri i postimeve : 63
Age : 27
Location : Theranda
Registration date : 10/09/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.arsimonline.tk

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi